Krepšinis pasaulyje

Ispanijos krepšinio sezonas oficialiai bus atidarytas Supertaurės turnyru, kuris rugsėjo 12-13 dienomis vyks Tenerifėje. Aiškios ir keturios komandos, kurios varžysis dėl pirmojo sezono trofėjaus.Po ištrauktų burtų paaiškėjo, kad Šarūnui Jasikevičiui su „Barcelona“ teks nemenkas iššūkis, tačiau tuo pačiu ir proga revanšui – katalonai susikaus su šalies čempionais Vitorijos „Baskonia“, kuri Barselonos krepšininkus nugalėjo šių metų čempionato finale.

Vitorijos komandai atstovauja Tadas Sedekerskis, o nuo ateinančio sezono komandos marškinėlius vilkės ir iš Berlyno ALBA atvykstantis Rokas Giedraitis.Tuo tarpu kitame pusfinalyje susikaus Ispanijos karaliaus taurės laimėtojai Madrido „Real“, kurie šiame sezone nepateko į čempionato pusfinalį ir šeimininkų Tenerifės komandos.

Pastaruosius du metus Supertaurę Ispanijoje laimėjo būtent Madrido krepšininkai. Tuo tarpu Ispanijos čempionato startas yra numatytas netrukus po Supertaurės – rugsėjo 18-ąją.

Kauno „Žalgirio“ klubas, pirmoje rugpjūčio pusėje pradėsiantis pasirengimą naujam sezonui, turi naujai suburtą trenerių štabą, kuriam vadovaus austras Martin Schiller.

Į Kauno komandą po pertraukos grįžta fizinio rengimo treneris Sigitas Kavaliauskas. Trenerių grupėje taip pat dirbs specialisto karjerą dublerių komandoje praėjusį sezoną pradėjęs Tautvydas Sabonis. S. Kavaliauskas komandoje pakeitė savo pusbrolį Justiną Grainį, kuris kartu su Šarūnu Jasikevičiumi, Dariumi Maskoliūnu ir Tomu Masiuliu persikelia dirbti į klubą „Barcelona“. Kinijoje pastaruosius kelerius metus dirbęs S. Kavaliauskas į „Žalgirį“ grįžta po 7 metų pertraukos.

Izraelio krepšinio čempionate  jau eilinį savo čempionų vardą  iškovojo Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkai, lemiamose baigiamosiose rungtynėse 86:81 palaužę Rišon Leziono „Maccabi“ krepšininkus. Tel Avivo komanda čempione tapo trečią kartą paeiliui.

JAV, Orlande, Domanto Sabonio atstovaujama Indianos „Pacers“ pasirengimą sezono atnaujinimui baigė nesėkme – Indianos komanda 111:118 neprilygo San Antonijaus „Spurs“ ekipai.Po dviejų pergalių Indianos komandai tai buvo pirmoji nesėkmė, tuo tarpu pirmus du susitikimus pralaimėję „Spurs“ čia iškovojo pirmąją ir vienintelę pergalę. Domantas Sabonis dėl pėdos sužeidimo ir toliau nerungtyniauja.

Pralaimėjimą patyrė ir Toronto “Raptors” varžybose su Phoenix „Suns“ (117:106).