• Phone:
  • 905-275-4672

Nuskambėjo 2018 m. Lietuvos šimtmečio dainų šventė “Vardan tos…”

0

Neseniai Lietuvoje skambėjusi “Dainų šventė” subūrė beveik pusę Lietuvos, ir daugybe užsienio lietuvių.

Šimtmečio Dainų šventėje, vykusioje birželio 30-liepos 6 dienomis Vilniuje ir Kaune, dalyvavo apie 1,5 tūkstančio kolektyvų: 36 tūkst. dalyvių, iš jų apie 17 tūkst.vaikų. Į šventę atvyko per 1,5 tūkst. užsienio lietuvių ir 17 Lietuvos tautinių bendrijų kolektyvų. Tai – didžiausias pagal dalyvių ir žiūrovų skaičių Lietuvos šimtmečio minėjimui skirtas renginys.

Liepos 6-ąją Vingio parke skambėjo gražiausi visų laikų kūriniai, kuriuos atliko suaugusiųjų, studentų, moterų, vyrų, merginų, berniukų, jaunuolių bei moksleivių chorai.

Grojo pučiamųjų instrumentų orkestrai, Artūro Anusausko instrumentinė grupė, Lietuvos kariuomenės orkestras, dainavo Andrius Mamontovas, Saulius Petreikis, Linas Adomaitis, Povilas Meškėla, Lina Dambrauskaitė, Rasa Serra, Marius Polikaitis (Čikaga).

Toronto lietuvių mišraus choro “Volungė” vadovė Dalia Skrinskaitė-Viskontienė dainų šventės metu buvo apdovanota “Aukso paukšte”. 

Tai aukščiausias mėgėjų meno apdovanojimas Lietuvoje, kuriuo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į mėgėjų meninę kūrybą, jos reikšmę krašto kultūrai, išryškinti ir viešai pristatyti bei pagerbti geriausius metų chorus, folkloro ir šokių ansamblius, teatrus, liaudiškos muzikos kapelas, liaudies muzikos ir pučiamųjų instrumentų orkestrus, jų vadovus, tautinei kultūrai nusipelniusias asmenybes. 

Renginio kulminacija – Lietuvoje ir pasaulyje gyvenančių lietuvių drauge giedama “Tautiška giesmė”.

Keturios Dainų dienos dalys išskleidė pagrindines mūsų himno idėjas ir kvietė visą tautą švęsti Laisvę.

Dainų dienoje dainavo ir 22 užsienio lietuvių chorai – 650 choristų iš Australijos, Austrijos, Didžiosios Britanijos, JAV, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos ir Vokietijos.

Keturias valandas trukusiame renginyje buvo galima išgirsti per 30 kūrinių – lietuvių klasikos ir visiškai naujų.

Share.

About Author

Comments are closed.